REKLAMA

Sport

Dziewczyny chcą kopać!

Opublikowano 05 stycznia 2018, autor: Piotr Piotrowski

W Żaganiu powstaje żeńska drużyna piłki nożnej, która jeszcze w tym sezonie wystartuje w III lidze lubuskiej. Dziewczyn chętnych do kopania nie brakuje.

Na pierwsze spotkanie, w czwartek, 28.12., przyszło 9 dziewcząt, większość z Żagania.

– Moich trzech braci gra w piłkę od dziecka. Dwóch z nich występuje w Sparcie Miodnica, trzeci w Koronie Kożuchów – mówi Magdalena Strugaru, która chce grać w żagańskiej drużynie. – Od dziecka grałam z nimi w piłkę na podwórku. Myślę, że tak duży ośrodek jak Żagań zasługuje na drużynę piłki żeńskiej.

Piłkę kopać chcą też bliźniaczki, Julia i Wiktoria Korczyk.

– Lubimy futbol, fajnie, że ktoś chce taką drużynę stworzyć w Żaganiu. Liczymy na fajną przygodę z piłką – mówią bliźniaczki, które do tej pory grały w koszykówkę i siatkówkę w barwach UKS Spartak Żagań.

 

Pod jakim szyldem?

Inicjatorem spotkania był Dariusz Jakubas, szef żagańskiego Podokręgu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

– Jeśli uda się skompletować drużynę, wystartujemy jeszcze tej wiosny w III lidze lubuskiej. Lubuski Związek Piłki Nożnej sfinansuje dziewczynom stroje i sprzęt sportowy, zapewni nam darmową rejestrację zawodniczek i opłaci sędziów i trenera – mówi Jakubas. – Nie wiemy jeszcze, pod jakim szyldem będziemy grać – UKS Czarni Żagań, Beskid Bożnów czy może zupełnie nowym, w oparciu o nowe stowarzyszenie. Wszystko się okaże w najbliższym czasie, po rozmowach z władzami miasta i gminy wiejskiej Żagań.

Drużyna ruszy z treningami w połowie stycznia, na razie w hali w Małomicach.

Żagańskie piłkarki rozgrywki w III lidze zaczną już tej wiosny. Prawdopodobnie mecze z jesieni odbędą się tuż przed inauguracją rundy wiosennej. Rozegrają je m.in. z zespołami z Żar, Lubska, Gorzowa czy Zielonej Góry.

Napisz komentarz »