REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Lekarze oskarżeni

Opublikowano 29 grudnia 2017, autor: bj

O niedopełnienie obowiązków i błąd medyczny oskarżeni są Roman O., były ordynator oddziału chirurgii i Artur S., lekarz ortopeda – dwaj lekarze ze 105. Szpitala Wojskowego w Żarach. W połowie grudnia ruszył proces w ich sprawie.

Artur S., specjalista ortopeda miał dyżur w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie w nocy z 20 na 21.09.2014 r., po wypadku samochodowym, trafiła Julita Bartosz z Lipinek Łużyckich (? 19 l.). Roman O. został wezwany z oddziału chirurgicznego, na konsultację.

– Julita miała obustronną odmę płucną. Lekarze powinni założyć dren, żeby usunąć płyny. To prosta, standardowa, procedura. Nie zrobili tego. Mówiąc bez ogródek, ona się po prostu utopiła we własnych płynach  -tłumaczy Jarosław Jaroszewicz-Bortnowski, pełnomocnik oskarżycielek posiłkowych. Są nimi matka zmarłej 19-latki i Magdalena Bartosz, siostra.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 230

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »