REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Bezdomni na Orliku

Opublikowano 29 grudnia 2017, autor: Justyna Bareła

– Dlaczego zrobiliście na złość mieszkańcom osiedla przy ul. Chrobrego? – zapytał burmistrza Iłowej radny Franciszek Przynoga. Poszło o ogrzewalnię dla bezdomnych, która powstała w budynku Orlika przy ul. Piaskowej.

Ogrzewalnia dla bezdomnych działa od piątku, 22.12. Jest czynna codziennie w godz. 18:00-8:00. W gminie jest około 10 bezdomnych.

Na sesji w czwartek, 21.12., radny F. Przynoga wytknął burmistrzowi i kierowniczce OPS, że nie takie były wcześniejsze ustalenia.

– Była mowa, że dla bezdomnych będą specjalne kontenery na stadionie miejskim. Ja i inni radni wskazywaliśmy inne możliwe miejsca, a okazało się, że ogrzewalnię zorganizowano jeszcze bliżej osiedla – wytykał Przynoga.

– Nie ma z naszej strony żadnej złośliwości. Znaleźliśmy najtańsze rozwiązanie. Budynek ma już sanitariaty, prysznice, w jednym z pomieszczeń można nocować. Naszym kosztem było tylko zatrudnienie dwóch opiekunów na zlecenie na trzy miesiące i jednej osoby do sprzątania – mówiła Elżbieta Kinal, kierownik OPS.

– To jest rozwiązanie tymczasowe na najbliższy rok. Jeżeli się nie sprawdzi, poszukamy innego miejsca  – zapewnił burmistrz Paweł Lichtański.

– Do tej pory kilka osób skorzystało z prysznica, dwie przenocowały – powiedziała nam w środę, 27.12., kierowniczka OPS.

Ogrzewalnia czynna będzie do 1.04. W tym czasie normalnie prowadzone będą zajęcia dla chętnych na Orliku.

Napisz komentarz »