REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Kto jest grabarzem remizy?

Opublikowano 29 grudnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Przed remizą w Górzynie wyrósł kolejny problem. Tym razem oszacowana na 1 mln złotych inwestycja przegrała z długami gminy. – My nie jesteśmy stowarzyszeniem, które po godzinach kopie piłkę. My ratujemy ludzkie życie – złości się Artur Jarzębiński, prezes OSP.

Remiza w Górzynie jest najbardziej pechową w powiecie żarskim. Grunty, na których miała stanąć, uznano za zbyt dobre, by cokolwiek na nich budować i starostwo nie chciało się zgodzić na inwestycję, natomiast remontu starej nie chciał burmistrz Lech Jurkowski. Teraz powstanie nowej remizy jest niemożliwe z powodu widma finansowej katastrofy, jakie grozi Lubsku.

Czarne poczucie humoru

W czwartek, 28.12., w Lubsku odbyła się sesja Rady Miasta. Już wcześniej radni z koła Forum Samorządowe na wspólnym posiedzeniu komisji zagłosowali za przesunięciem zaplanowanego wydatku na budowę remizy na kolejny rok, czyli 2019. Komuś się to bardzo nie spodobało. Na słupach ogłoszeniowych w gminie pojawiły się nietypowe nekrologi. Można na nich przeczytać: „Z głębokim żalem zawiadamiamy, że na wniosek mieszkańca Górzyna, radnego Tomasza Apanowicza (…), umiera historyczna okazja budowy nowej remizy w Górzynie (…)”. 

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 273

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »