REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Zimna woda zdrowia doda

Opublikowano 29 grudnia 2017, autor: red.

Jeżeli na dworze jest ? 5 stopni, a woda ma +1, to gdzie jest cieplej? ? pytają przewrotnie morsy.

Nazywają się „Morsy Nowiniec Lubuskie”, od zbiornika, w którym się kąpią. Są z Lubska, Jasienia, Tucholi Żarskiej, Zabłocia. W zimnej wodzie kąpią się od kilku lat. Najdłuższy staż ma Tomasz Rabenda, któryzimnych kąpieli zażywa od 2010 roku. „Weteran” przekonuje, że nie ma przeciwskazań do morsowania.

– W zimnej wodzie można spotkać i kobiety w ciąży i dzieci, osoby po zawałach czy zabiegach operacyjnych, a także osoby starsze i niepełnosprawne oraz sportowców szukających regeneracji. A jeśli ktoś ma wątpliwości, to najlepiej zapytać lekarza ? wyjaśnia T. Rabenda. I dodaje: – Kontakt z zimną wodą to swojego rodzaju szok dla organizmu, który mobilizuje się do ochrony przed chłodem. Po kilku minutach w zimnej wodzie krew jest lepiej natleniona i inaczej odżywia ciało. Dzięki temu organizm jest bardziej odporny na infekcje, przeziębienia

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 194

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »