REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Żołnierze z sukcesami

Opublikowano 29 grudnia 2017, autor: jb

Siódmy rok z rzędu żołnierze z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej zwyciężyli w zmaganiach sportowych Wojska Polskiego.

 Na gali podsumowującej coroczne zmagania spotkali się w Lesznie. W Mistrzostwach w sporcie powszechnym na szczeblu Wojska Polskiego brało udział 12 reprezentacji. Najlepsza okazała się reprezentacja 11. LDKPanc., w której skład weszły również: 6. Brygada Powietrznodesantowa z Krakowa, 21. Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, 1. pułk saperów z Brzegu, 5. pułk chemiczny z Tarnowskich Gór oraz OSPWL z Żagania i Wędrzyna.

– Wzięliśmy udział w 16 dyscyplinach, w tym 11 konkurencjach punktowanych. Zdobyliśmy 146 punktów, o 2 punkty więcej od drużyny 12. Dywizji Zmechanizowanej. Naszą drużynę tworzyło 180 żołnierzy sportowców, których wybraliśmy z 1000 żołnierzy startujących w zawodach wewnętrznych. Rywalizacja obfitowała w wiele sportowych zwycięstw, osiągnięć oraz pucharów i medali. Zdobyliśmy 51 medali Mistrzostw Wojska Polskiego, w tym 19 złotych, 18 srebrnych oraz 14 brązowych – wylicza mjr Tomasz Siemion, szef sekcji wf i sportu 11. LDKPanc.

Podsumowano także sport na szczeblu samej Dywizji. Najlepsza okazała się reprezentacja 10. Brygady Kawalerii Pancernej.

Napisz komentarz »