REKLAMA

Gospodarka

Firma chce kasy od miasta

Opublikowano 22 grudnia 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

– Żarski Ratusz doprowadził nas na skraj bankructwa – twierdzi prezeska firmy, która budowała szatnie na basenie. I chce iść do sądu. Żąda prawie 700 tysięcy złotych.

Złożenie pozwu przeciwko Urzędowi Miasta w Żarach zapowiada firma Eco-Green z Białej Podlaskiej. Samo odszkodowanie z odsetkami, jakiego się domaga, to 600 tys. zł (350 tys. zł za straty wizerunkowe i utratę zaufania klientów, 150 tys. zł 150 tys. zł za utratę płynności finansowej). Do tego 52 tys. zł niesłusznie, według firmy, naliczonych kar umownych i ponad 28 tys. zł potrąconej kaucji. Razem prawie 700 tys. zł.

Eco-Green, na zlecenie Ratusza, zbudowała na basenie przy ul. Źródlanej budynek z zapleczem, z sanitariatami, z szatniami. Powinna za to dostać prawie 1 mln 300 tys. zł. Do 2 lipca 2016 r. Pieniądze dotarły do nich prawie trzy tygodnie później, ale z potrąceniami za kary umowne i niedoróbki.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 362

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »