REKLAMA

Sport

Nie jestem ratownikiem!

Opublikowano 22 grudnia 2017, autor: Rafał Krzymiński

– Lepiej jest nauczyć się pływać i wiedzieć jaki dystans mamy do przepłynięcia, niż później wołać ratownika – mówi Adam Skórnicki, menadżer Falubazu Zielona Góra.

Przychodzi pan do Zielonej Góry jako dobrze poukładanego klubu? Falubaz stracił trenera Cieślaka i dwóch kluczowych zawodników: Doyla i Hampela. Kibice mówią głośno: Skóra ma uratować Falubaz.

–  Niewiele jest klubów, które jadą równo przez cztery, pięć sezonów z rzędu. Nie dziwi mnie, że po wygraniu rundy zasadniczej Falubaz nie zdobył medalu. To prawda, zespół w 2018 r. będzie inny, nie wszyscy fachowcy oceniają go dobrze. Na razie możemy powiedzieć tyle, że Falubaz cienko śpiewa, ale kolędy (śmiech).

 Falubaz w 2018 r. to duże wyzwanie dla menadżera?

– Nawet kiedy obejmuje się zespół z największymi gwiazdami, można mówić o wyzwaniu. Trzeba drużynę poprowadzić po swojemu i sprawić, żeby jeździła jeszcze lepiej.

Na co stać Falubaz? To zespół z jedną gwiazdą – Dudkiem?

– Falubaz jest klubem, który zawsze zakłada walkę o najwyższe cele. Nie sprecyzowaliśmy jednak w jakim to będzie czasie. Odpowiemy na to pytanie w trakcie sezonu.

 Nie powie pan – cel to pierwsza czwórka?

-Walczymy! Ale nie mamy na razie planu na cały sezon, skupiamy się na dobrym przygotowaniu.

Ale wstępną koncepcję pan ma?

– Drużyna musi składać się z lidera, prowadzących, zawodników, którzy wygrywają mecz z tzw. cienia i solidną formację juniorską. Do takiego szkieletu zespołu będziemy dążyć. Sztuka w tym, żeby zawodnicy to zrozumieli i podporządkowali się temu systemowi. Rola doparowego też jest ważna. Zawodnikom ciężko jest pogodzić się z tą funkcją, bo jest mniej płatna.

W zeszłym roku ponoć z tą rolą nie pogodził się Piotr Protasiewicz.

– A sprawdził się w innej roli?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 750

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »