REKLAMA

Samorząd

Burmistrz podliczył radnego

Opublikowano 29 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

724 zł żąda od radnego burmistrz Żagania. Za co? Za przygotowanie informacji publicznej na temat swoich delegacji służbowych.

Radny Piotr Łoś od kilku miesięcy stara się dowiedzieć, dokąd i za ile w latach 2013-16 roku wybierał się w delegacje burmistrz Daniel Marchewka. Napotkał na silny opór, więc pożalił się Wojewódzkiemu Sadowi Administracyjnemu. Ten nakazał burmistrzowi udostępnienie informacji o delegacjach.

– Burmistrz często opuszczał sesje, a jego urzędnicy tłumaczyli, że jest w delegacjach. Chciałem sprawdzić, jakie to pilne wyjazdy zmusiły naszego włodarza do absencji w obradach – kwituje radny.

Półtora roku walki

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej Łoś złożył… 14 marca. Taką możliwość jak i każdemu mieszkańcowi daje mu ustawa o dostępie do informacji publicznej.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 224

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »