REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pożar w Brożku

Opublikowano 22 grudnia 2017, autor: bj

Aż 8 zastępów straży pożarnej wyjechało gasić pożar w zakładzie recyklingu w Brożku w piątkowy (15.12.) wieczór, ok. godz. 19.45.

W Brożku pojawiła się też karetka pogotowia ratunkowego. 

– Zgłoszenie potraktowaliśmy z pełną powagą, dlatego do zakładu w Brożku zostały wysłane duże siły. Na miejsce dotarły jednak tylko 3 zastępy, pozostałe zostały odwołane – mówi bryg. Grzegorz Lisik, rzecznik żarskich strażaków.  Ogień stłumili pracownicy zakładu przy pomocy gaśnic proszkowych.

Jak się okazało, tzw. reaktor do pirolizy został zalany przez olej napędowy. Nie było zagrożenia przeniesienia się pożaru do lasu i na składowane odpady, ale w pobliżu miejsca, w którym pojawił się ogień, w odległości ok. 15 metrów, znajdował się zbiornik z olejem napędowym. Na szczęście pracownikom udało się zażegnać zagrożenie, choć jedna z osób podczas gaszenia niegroźnie poparzyła twarz i rękę.

Strażacy ostatecznie dogasili reaktor, schłodzili go, a także sprawdzili teren kamerą termowizyjną, by mieć pewność, że pożar nigdzie się nie przeniósł. Cała akcja trwała 4 godziny.

Poprzedni pożar w zakładzie w Brożku miał miejsce w lutym, strażacy walczyli z nim przeszło dwa tygodnie.

Napisz komentarz »