REKLAMA

Kultura, Oświata

Nauka jest ciekawą przygodą

Opublikowano 22 grudnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

O tym, że matematyka nie musi być trudna, przekonali się studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Żarach.

W sobotę (16.12.) odbyło się kolejne spotkanie w ramach zimowego semestru na Uniwersytecie Dziecięcym w Żarach. Tym razem dzieci przeniosły się w fascynujący świat Ciągu Fibonacciego, który jest szczególnym rodzajem ciągu liczb naturalnych. Często występuje w naturze, stosowany jest w literaturze czy muzyce i jest powiązany ze słynnym złotym podziałem w przyrodzie.

– Dzieci chętnie i z wielkim zaangażowaniem brały udział zarówno w wykładzie, jak i w warsztatach, mogły doświadczać, badać, tworzyć – mówi Edyta Piskorowska z Uniwersytetu Dziecięcego

  Po wykładach dzieci uczestniczyły w warsztatach. Młodsze ćwiczyły w praktyce, czym są odcinki w geometrii, a grupa starsza zajęła się dodatkowo bryłami.

Zapisz dziecko

Kolejne spotkanie w ramach Uniwersytetu Dziecięcego odbędzie się 13 stycznia. Na ten dzień zaplanowano wykłady pod tytułem „Nasze DNA”, podczas którym dzieci poznają tajniki ludzkiego kodu genetycznego.

– Dzieci, które są ciekawe świata, które poszukują informacji z różnych dziedzin nauki, mogą dołączyć do naszego grona studenckiego – zachęca E. Piskorowska z Uniwersytetu Dziecięcego. – Będą mogły zobaczyć, że nauka jest ciekawą przygodą – dodaje.

Napisz komentarz »