REKLAMA

Sport

Niepokonani !

Opublikowano 22 grudnia 2017, autor: jb

Zuzanna Matusiewicz i Maciej Zembol Zembik, reprezentanci Żarskiego Klubu Sportów Walki, byli niepokonani podczas jednej z największych gal zawodowego kickboxingu i muaythai w Europie – MFC13 w Nowej Soli (17.12.).

Najbardziej utytułowana żarska zawodniczka w zawodowym debiucie skrzyżowała rękawice z Magdaleną Gryc (Ronin Tychy).

– Zuzia dominowała od pierwszych sekund, zasypywała przeciwniczkę seriami bokserskimi. Wchodziła w klincz, kopnięciami kolanem na głowę doprowadziła do liczenia już w pierwszej rundzie – mówi Dawid Polok, prezes ŻKSW i trener. Podobny przebieg miała druga runda, w której rywalka również była liczona. W trzeciej rundzie walka została przerwana po wykorzystaniu limitu liczeń. – Ostatecznie Zuzia wygrała w trzeciej rundzie przez TKO w swoim zawodowym debiucie muaythai i było to jej świetne podsumowanie sezonu, w którym zdobyła trzy tytuły mistrzyni świata kickboxingu ISKA w trzech formułach walki oraz mistrzostwo Europy kickboxingu WAKO – dodaje D. Polok.

Rywal na deskach

  Czołowy zawodnik ŻKSW, Maciej Zembol Zembik, do ringu wracał po kontuzji i miał tylko 5 tygodni na przygotowania, a mierzył się z bardzo mocnym Słowakiem Tomasem Cincik (Fire Gym).

– Zembik potwierdził, że należy do czołówki i zdeklasował przeciwnika od pierwszych akcji. Po każdej akcji Zembola, Cincik lądował na deskach – mówi D. Polok.

W drugiej rundzie Zembol ustawił sobie przeciwnika pod linami i walkę zakończył kolanem z wyskoku, uderzając w szczękę przeciwnika i kładąc go na deski. Było to 8. zwycięstwo Zembola z rzędu dla federacji MFC

Napisz komentarz »