REKLAMA

Aktualności, Komunikacja, Wasze sprawy

Zablokowali drogę. Żądają remontu

Opublikowano 22 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żądamy remontu drogi! – skandowali mieszkańcy Miodnicy (gm. Żagań) i zablokowali przejazd na trasie Żagań – Nowogród Bobrzański.

Piątkowy blokadę (15.12.) zorganizowali na znak protestu po tym, jak Zarząd Dróg Wojewódzkich wycofał się z remontu drogi w ich wsi. Na blokadę przyszli z wózkami, dziećmi i transparentami „Żądamy budowy chodnika!”, „Chcemy nowej drogi!”.

– Remont miał ruszyć latem tego roku. Dowiedzieliśmy się, że z robót nici, bo projektant nawalił, a nowy wycenił prace trzy razy drożej, niż zakładał wcześniejszy kosztorys – mówiła podczas blokady Agata Michalska, jedna z mieszkanek. – Teraz okazuje się, że nasze interwencje i zabiegi o remont poszły na marne. Tymczasem przy liczącej ponad 4 kilometry ruchliwej drodze we wsi nie mamy chodnika. Boimy się chodzić poboczami, bo tiry pędzą tutaj jak szalone. O wypadek nietrudno. Organizujemy z rodzicami dyżury, wozimy dzieci autami do szkoły, odbieramy. Najgorzej jest zimą. Gdy śnieg się zapada na poboczach, trudno uciekać przed tirami.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 203

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. Kazimierz 30 grudnia 2017 06:28 - Odpowiedź

    KAŻDORAZOWO !! Jadąc przez Miodnicę jestem pod wrażaniem że tak późno mieszkańcy protestują!! POZDRAWIAM TYCH CIERPLIWYCH LUDZI…..JESZCZE CIERPLIWYCH I CIERPIĄCYCH.

Napisz komentarz »