REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Oszukani na kredyty

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Już ponad 30 poszkodowanych mieszkańców powiatu żarskiego i żagańskiego zgłosiło się do prokuratury. Oszuści zażądali od nich spłaty pożyczek, których nie zaciągnęli.

Oszuści mieli podszyć się pod jedną z żagańskich firm pożyczkowych. Wysłali kilkudziesięciu osobom umowy kredytowe, rzekomo przez nich podpisane, żądając spłaty rat.

– Postępowanie jest na wstępnym etapie. Do organów ścigania zgłosiło się na razie ponad 30 poszkodowanych osób – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej. – Zgłosili nam próbę wyłudzenia pieniędzy z pożyczek, których, jak twierdzą, nigdy nie zaciągnęli w żagańskiej firmie. Kwoty są różne, od ok. 2 tys. zł do kilkunastu tysięcy złotych. W sprawie jeszcze nikt nie usłyszał zarzutów. Nic więcej nie mogę powiedzieć.

Poszkodowali zgłaszają się też do siedziby żagańskiej firmy pożyczkowej. 

– Sprawę zgłosiliśmy do prokuratury, bo my również czujemy się poszkodowani – powiedział nam w czwartek, 14 grudnia, właściciel firmy, prosząc o niepodawanie nazwiska i nazwy firmy. – Liczymy, że wszystko zostanie wyjaśnione, a winni całego zamieszania ukarani. Nic więcej nie mogę powiedzieć.

Kilka osób, od których próbowano wyłudzić pieniądze, napisało o tym na Facebooku. Jedna z nich twierdzi, że w sprawę zamieszana jest była pracownica firmy pożyczkowej.

Napisz komentarz »