REKLAMA

Aktualności, Komunikacja, Wasze sprawy

Miało być lepiej

Opublikowano 22 grudnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Remont ul. Moniuszki jeszcze się nie skończył, a mieszkańcy bloku nr 42 już są wściekli. Nowa droga to dla nich droga przez mękę!

Remont ulicy Moniuszki pochłonął ponad 6 mln zł. Miało być lepiej. Ale czy jest?

– Naprzeciwko wjazdu na podwórko wybudowali nam ogromną, nikomu nie potrzebną wyspę – mówią mieszkańcy bloku nr 42. – Teraz, żeby dostać się do miasta, musimy jechać na rondo koło Lidla, zawracać i nadrabiać kawał drogi – irytują się mieszkańcy.

Feralne przejście

Mieszkańcy wybrali się do Starostwa Powiatowego. Poprosili o zlikwidowanie wyspy.

– Wystarczyłoby przesunąć pasy o 2-3 metry za latarnię. Albo je zlikwidować. 100 metrów stąd jest przejście ze światłami, a w stronę Orlenu, 150 metrów stąd, jest kolejne przejście. Pasy w tym miejscu naprawdę nie są potrzebne – złoszczą się mieszkańcy.

Tu jest za wąsko

To nie koniec problemów. Plac za blokami jest tak mały, że śmieciarki Pekomu nie mogą tam zakręcać. Wyjeżdżają spod bloku tyłem.

– Tu jest tak wąsko, że nie ma innej możliwości. A przecież kierowca, wycofując tak wielką śmieciarką, nie ma szans, by widzieć, czy ktoś z tyłu nie wejdzie na przejście. I nieszczęście gotowe – mówi jeden z mieszkańców.

– A co z karetką i strażą pożarną? – pytają. – Oni też będą musieli jeździć dookoła. A czasami liczą się przecież sekundy! Kiedyś mieliśmy tu dużo szerszy wjazd. Można się było minąć nawet z dużym dostawczym autem. Z naszego wjazdu korzysta naprawdę wiele aut, także samochody okolicznych przedsiębiorców i ich klientów. To nawet kilkaset dziennie – mówią.

Nic się nie da zrobić

Niestety, wyspa przy bloku i pasy zostaną tu już na zawsze.

– Droga została oddana do użytku w czwartek, 21.12. – mówi Janusz Dudojć, starosta żarski. – Mieszkańcy mogą z niej korzystać. Planów już się nie da zmienić. Myślę, że wszyscy powinni być zadowoleni. Ta droga znacząco poprawi jakość komunikacji w mieście – zapewnia starosta.

komentarz »
  1. Żaranin 7 stycznia 2018 15:34 - Odpowiedź

    Czy nasza władza przeprowadziła konsultacje z mieszkańcami remontowanych ulic przed zatwierdzeniem projektów do realizacji?
    Dotyczy wszystkich remontów ulic w roku 2017 i 2018.
    Mam nadzieję, że moje pytanie nie jest retoryczne.
    W Poznaniu takie konsultacje są standardem i nie mają później problemów mieszkańcy.

Napisz komentarz »