REKLAMA

Kultura, Oświata, Ludzie, wydarzenia

Szukają dyrektora

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Norbert Królik

Konkurs na dyrektora Żarskiego Domu Kultury ogłosił Żarski Urząd Miasta. Wśród kandydatów na to stanowisko wymienia się Łukasza Matyjaska, radnego miejskiego i obecnego dyrektora Romana Krzywotulskiego.

W lutym przyszłego roku kończy się kadencja Romana Krzywotulskiego, obecnego dyrektora ŻDK. Urzędnicy już teraz ogłosili konkurs na nowego dyrektora. Dokumenty w Urzędzie Miasta można składać do 12 stycznia. Rozstrzygnięcie ma zapaść do 20 stycznia.

Wśród kandydatów na to stanowisko wymienia się obecnego dyrektora R. Krzywotulskiego.

– Nie będę informował o tym, czy wystartuję w konkursie na następną kadencję – tajemniczo mówi R. Krzywotulski, który na stanowisku dyrektora zarabia ok. 5,5 tys. zł miesięcznie.

Jego kontrkandydatem miałby być Ł. Matyjasek, radny miejski. Dziś jednak Mayjasek zaprzecza.

– Mam dużo swoich tematów do zrobienia, poza tym kończę studia magisterskie – mówi Ł. Matyjasek.

To będzie regres

Radny Matyjasek jest jednak przeciwny wyborowi R. Krzywotulskiego na następną kadencję.

– Jak go wybiorą, to będzie regres. Nie będzie żadnego postępu w żarskiej kulturze – uważa Ł. Matyjasek. – Trzeba się spiąć i zacząć pracować. Potrzeba kogoś, kto umie pozyskiwać pieniądze z zewnątrz, a nie tylko czekać na to, co da Urząd Miasta – dodaje radny.

Na liście kandydatów pojawia się również nazwisko pochodzącego z Żar Tomasza Siemińskiego, byłego dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, któremu w listopadzie nie przedłużono kadencji i stracił stanowisko dyrektora.

Napisz komentarz »