REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nie zapłacili i zwolnili

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Z dyscyplinarnym zwolnieniem i bez pieniędzy została Barbara Majer-Gemińska, była dziekan Łużyckiej Szkoły Wyższej w Żarach. W sądzie Wiesław Jamrożek, prorektor uczelni, oskarżył ją o szantaż.

Barbara Majer-Gemińska swoich praw dochodzi przed sądem. W środę, 13.12., odbyły się dwie rozprawy. Jedna – o odszkodowanie za zwolnienie z pracy, druga – o wypłatę zaległego wynagrodzenia. Chodzi o 20 tys. 342 zł z tytułu niewypłaconych pensji. Do tego dochodzi brak odprawy emerytalnej i ponad 4 tys. zł za przepracowane nadgodziny. Łącznie prawie 31 tys. zł.

Przypomnijmy. B. Majer-Gemińska pracowała w ŁSW od początku. Jako dziekan prawie 10 lat (do września 2016r.), z wynagrodzeniem 2 tys. 300 zł brutto. Doktor nauk humanistycznych, logopeda, neuroterapeuta, pracę straciła po tym, gdy upomniała się w sądzie o zaległe wypłaty.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 502

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »