REKLAMA

Sport

Stelmet wybuczany w CRS!

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Rafał Krzymiński

Grecki Aris Saloniki prawdopodobnie wybił nam z głowy marzenia o zdobyciu koszykarskich salonów w Europie. Stelmetowi nie można odmówić walki i ambicji. We wtorek (12.12) w hali CRS po prostu zabrakło umiejętności.

Stelmet BC Zielona Góra – Aris Saloniki 72:80 (12:15, 20:23, 19:18, 21:24)

Stelmet BC:  Dragicević 16, Savović 11,  Florence 10,  Mokros 8,  Zamojski 8, Martynas Gecevicius 6, Hrycaniuk 5, Kelati 4, Koszarek 3, Moore 1.

Aris: Bochoridis 22,  Bell 15, Benson 13, Athinaiou 11, Christidis 4, Weaver 4, Poulianitis 3, Flionis 2, Tsairelis 2, Mourtos 2, Vasilopoulos 2.

 W lidze greckiej Aris nie błyszczy. W grudniu przegrał dwa spotkania, w tym jedno (red. z Prometheus) aż 70:40. W Lidze Mistrzów w tym sezonie, nie wygrał na wyjeździe. Przełamał się w Zielonej Górze.

 Mecz był wyrównany, choć od początku zarysowała się lekka przewaga przyjezdnych. W przeciwieństwie do spotkania ligowego z Gdynią, Stelmet grał agresywniej i dynamiczniej, ale też bardzo nieskutecznie, ze sporą ilością strat. Do przerwy przegrywaliśmy tylko sześcioma oczkami. Biało-zieloni swoim zwyczajem gonili i w końcu wyszli na prowadzenie 45:44. W końcówce Grecy nie pozostawili nam żadnych złudzeń.

 Aris okazał się ciut lepszy pod tablicami i miał o trzy asysty więcej. Przegraliśmy jednak przez fatalną skuteczność za trzy punkty. Grecy rzucili 10 z 27 punktów (37 proc. – też bez rewelacji), a nasi wykorzystali 6 z 26 prób (23 proc.) Gacevicius, specjalista od tego elementu, nie trafił ani razu! Jedynie w rzutach wolnych Stelmet pokazał wyższość nad Grekami.

To już chyba koniec?

Stelmet dał się pokonać po raz szósty, w siódmym występie w Lidze Mistrzów. Po spotkaniu kibice wyraźnie dali do zrozumienia, co sądzą o swoich ulubieńcach. Pożegnali ich gwizdami i buczeniem. Czy Artur Gronek okaże się cudotwórcą i jeszcze poderwie zespół? Do końca rywalizacji grupowej pozostało jeszcze 6 kolejek. Większość z nich zielonogórzanie zagrają w halach przeciwników. W środę (19.12) Stelmet BC wyjeźdza do Bonn na mecz z Telekomem.

Napisz komentarz »