REKLAMA

Kultura, Oświata, Ludzie, wydarzenia

Nie będzie zawodówki

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Starosta nie zgodził się na utworzenie szkoły zawodowej w żagańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Na nic zdały się kolejne próby dyrekcji i związkowców na wtorkowej sesji, 12 grudnia.

O uruchomienie branżowej szkoły zawodowej dyrekcja SOS-W zabiegała w starostwie od września 2016 roku. Spełniła wszystkie warunki – od wykonania projektu statutu szkoły, po opinie straży pożarnej, Sanepidu, zgody ewentualnych pracodawców oraz Wojewódzkiej i Powiatowej Rady Rynku Pracy. Mimo to, starosta nie zgodził się na utworzenie zawodówki w SOS-W.

 

Wniosek do szuflady

Na wtorkowej sesji dyrektorka ośrodka, Renata Socha, za pośrednictwem radnych z Żagania, Tomasza Kwarcińskiego i Zbigniewa Białkowskiego, jeszcze raz poprosiła o zgodę na uruchomienie szkoły. Interesów uczniów przyjechała bronić Bożena Pierzgalska, przewodnicząca Sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 209

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »