REKLAMA

Gospodarka, Samorząd

Podzielili kasę

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Radni powiatu żagańskiego jednogłośnie uchwalili budżet na przyszły rok. Jedną czwartą dochodów pochłonie oświata, na inwestycje pójdzie ponad 7 mln zł.

Po raz pierwszy sesja powiatowa (12.12) odbyła się w Szprotawie. Radnym w auli ZSP przysłuchiwali się jego uczniowie. To była też najdłuższa sesja tej kadencji – trwała cztery godziny nie licząc trzech, dziesięciominutowych przerw.

Radni Zbigniew Białkowski i Tomasz Kwarciński wytykali staroście, że 2018 będzie kolejnym rokiem, w którym powiat nie wyremontuje nawierzchni ul. Żelaznej. – W budżecie jest tylko remont fragmentu Żelaznej, na odcinku od Kolejowej do rogatek miasta – grzmiał Kwarciński.

– Ja też nie jestem zadowolony z budżetu – dodał Białkowski. – Żelazna to ostatnia droga wylotowa z Żagania, która jest w opłakanym stanie. Szkoda, że Śląska i Buczka, inne drogi powiatowa, zostały zrobione tylko w zakresie chodników.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 472

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »