REKLAMA

Kultura, Oświata

Finał Tutlandii

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

W Ośrodku Kultury w Trzebielu odbył się finał międzyszkolnego konkursu czytelniczego „Tutlandia”. Gościem była autorka Agnieszka Ginko.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych w gminie Trzebiel od września poznawali przygody Tutka i Tutki, czyli głównych bohaterów książki „Tutlandia”. Następnie w szkolnych etapach konkursu wyłaniali zwycięskie prace plastyczne, wierszyki oraz inscenizacje. 

W finale każda ze szkół wystawiła po jednej inscenizacji, a reprezentant każdej szkoły wyrecytował napisany przez siebie wiersz.

W konkursie plastycznym „Przygody Tutków” pierwsze miejsce zajęła Julita Ryś (SP Niwica),  II ? Aleksandra Wesołowska (SP Nowe Czaple), III ? Justyna Semków (SP Trzebiel).

W konkursie na „Wierszyk dla Tutków” wygrał Franciszek Majerski (SP Trzebiel),  II miejsce zajęła Aleksandra Wesołowska (SP Nowe Czaple), III Julita Ryś (SP Niwica).

W konkursie na inscenizację wygrała grupa teatralna z biblioteki przy Szkole Podstawowej w Trzebielu,  II miejsce zajęła grupa teatralna z biblioteki rzy Szkole Podstawowej w Nowych Czaplach, a III ? grupa teatralna z biblioteki przy Szkole Podstawowej w Żarkach Wielkich.

Napisz komentarz »