REKLAMA

Komunikacja, Wasze sprawy

Zablokują drogę!

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Na znak protestu dziś, w piątek, 15 grudnia, mieszkańcy Miodnicy (gm. Żagań) zablokują drogę relacji Żagań – Nowogród Bobrzański.

Utrudnień w ruchu kierowcy mogą się spodziewać ok. godz. 13.00. To wtedy mieszkańcy, z transparentami i banerami, staną na drodze, aby domagać się jej remontu.

 – Inwestycja miała ruszyć już rok temu. Okazuje się, że w przyszłym roku również się nie rozpocznie, bo wyszły jakieś komplikacje. Tymczasem droga jest w coraz gorszym stanie, we wsi jest niebezpiecznie, bo nie ma chodnika. Są koleiny, dziury i niebezpieczne pobocze – mówi jedna z mieszkanek Miodnicy. – Tym protestem chcemy pokazać właścicielowi drogi, że nie zgadzamy się na takie „obiecanki – cacanki”. Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiadał, że zrobi ten remont, to niech teraz dotrzyma słowa!

Paweł Tonder, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, informuje, że remont w Miodnicy został przesunięty na 2019 rok. I to pod warunkiem, że zarząd otrzyma na ten cel unijne dofinansowanie.

 – Firma opracowująca dokumentację techniczną zbankrutowała, a kolejna ma problemy, aby ją skończyć. Po wzroście cen usług budowlanych i przejrzeniu infrastruktury, koszty inwestycji wzrosły blisko trzykrotnie, do ok. 28 mln zł – wylicza.

Napisz komentarz »