REKLAMA

Gospodarka

Bank ściga Szprotawę

Opublikowano 08 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Już nie 2,5 mln zł, a 3 mln zł żąda od gminy Szprotawa Bank Spółdzielczy z Trzebiela. Radni chcieli się spotkać z jego prezesem, ale burmistrz zakazał.

Dwa lata temu bank żądał 2 mln 544 tys. zł. Dziś ta kwota urosła do ok. 3 mln zł, bo doszły odsetki, koszty sądowe i egzekucyjne.

– To kwota należna bankowi na zasadzie cesji wierzytelności zawartej z właścicielem żarskiej firmy Hydrobiel – mówi Roman Lichwiarz, prezes Banku Spółdzielczego w Trzebielu.

Przypomnijmy, żarska firma wykonywała roboty kanalizacyjne, za które Szprotawa miała zapłacić jej 2 mln 544 tys. zł. Hydrobiel upadł, a do Urzędu Miasta zapukali jego wierzyciele, wśród nich Bank Spółdzielczy. Było ich wielu, dlatego burmistrz Józef Rubacha poinformował, że pieniądze przekaże w depozyt sądowy, aby to sąd zdecydował, komu w pierwszej kolejności spłacić dług. Z kolei żagański sąd uznał, że pieniądze wierzycielom powinien wypłacić komornik, zajmujący się majątkiem po Hydrobielu i spłacaniem jego długów. Od wyroku apelację złożył jeden z wierzycieli. A Sąd Okręgowy w Zielonej Górze oddalił wszystkie wnioski o zapłatę, uznając, że gmina „nieskutecznie” złożyła pieniądze w formie depozytu sądowego. Pieniądze dalej tam są.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 255

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »