REKLAMA

Sport

Dziewczyna z charakterem

Opublikowano 18 grudnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Joanna Świątkiewicz (30 l.) z Żar wywalczyła tytuł mistrza Polski Służb Mundurowych Kobiet w boksie amatorskim.

Mistrzynią Polski Joanna Świątkiewicz została w sobotę, 2.12., podczas zawodów we Wrocławiu. Zawodowo jest żołnierzem i trenerem boksu tajskiego, prywatnie – mamą 2-letniej Gaji.

– Z zawodu jestem żołnierzem, a konkretnie ratownikiem medycznym w wojsku. Pracuje w Świętoszowie – mówi Joanna. – Służę od 9 lat. W wojsku trzeba dbać o formę, więc zaczęłam trenować tajski boks. Niedawno poznałam trenera boksu klasycznego, który w trzy miesiące przygotował mnie do mistrzostw. Podczas treningów czułam się jak Rocky Balboa – mówi z uśmiechem mistrzyni Polski.

  We Wrocławiu Joanna swoją pierwszą przeciwniczkę znokautowała w pierwszej rundzie. Druga rywalka poddała się w drugiej rundzie.

 

Poczucie wartości

Joanna jest trenerem w klubie NINJA Muay Thai and Boks Team Żary.

– Boks nie jest sportem dla wszystkich. Jeżeli ktoś nie lubi sportów kontaktowych, to boks nie jest dla niego – zastrzega trenerka. – Przede wszystkim chodzi o charakter. Tajski boks jest nazywany sportem mocnych charakterów. Oprócz siniaków, daje ogromne poczucie wartości i pewność, że jeżeli zagrozi nam jakieś niebezpieczeństwo, będziemy w stanie się obronić – przekonuje.

Joanna zapewnia, że uprawianie boksu pomaga także zachować zgrabną sylwetkę.

– Podczas treningu spokojnie można spalić nawet 300 kalorii. Jedna z moich podopiecznych w bardzo krótkim czasie dzięki treningom schudła 10 kg. Osobiście, staram się trzymać dietę, ponieważ na mojej sylwetce czekolada odbija się bardzo łatwo. Jednak dzięki boksowi, jestem w stanie mieć wszystko pod kontrolą – mówi mistrzyni Polski.

Napisz komentarz »