REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

60 osób na bruk?

Opublikowano 08 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Pracowników huty Vitrosilicon w Iłowej czekają zwolnienia.

Zaniepokojeni są pracownicy spółki, zajmującej się produkcją słojów, opakowań szklanych, zniczy, szkła wodnego, potasowego oraz szklistego krzemianu sodu. Żalą się, że doszły do nich pogłoski o planowanych zwolnieniach już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Prezes spółki, Zenon Kozak, nie chciał nam udzielić żadnych informacji na ten temat. Odesłał do właściciela zakładu – grupy CIECH, należącej do Sebastiana Kulczyka. Rzecznik spółki wprost nie odpowiedział.

– W zakładach należących do spółki CIECH Vitrosilicon, w tym również w Iłowej, trwają prace nad reorganizacją procesu produkcji związaną z nowymi inwestycjami, optymalizacją działania i dalszym rozwojem spółki – mówi Mirosław Kuk, rzecznik prasowy grupy CIECH. – Aktualnie skupiamy się na opracowywaniu szczegółowej koncepcji biznesowej planowanych zmian. Do końca tego roku stan zatrudnienia w Vitrosiliconie się nie zmieni.

Potrzeba mniej ludzi

Nieoficjalnie ustaliliśmy jednak, że zwolnienia będą w pierwszym kwartale przyszłego roku. Produkcja słojów i zniczy ma ustąpić miejsca produkcji szklistego krzemianu sodu, na którą Vitrosilicon ma gigantyczne zamówienie.

– Huta w Iłowej i jej filia w Kunicach nie wyrabiają się z produkcją krzemianu – mówi nam dobrze poinformowany pracownik huty. – W związku z tym produkcja słojów i zniczy w jednej z  dwóch wanien szklarskich w Iłowej zostanie wygaszona, a jej miejsce zajmie produkcja krzemianu. Pracę straci kilkadziesiąt osób. Licząc operatorów automatu, topiarzy, nastawiaczy czy sortowaczy, to może być nawet 60 osób. Przy produkcji krzemianu tak licznej załogi nie potrzeba, wystarczą raptem 2-3 osoby na zmianie.

Napisz komentarz »