REKLAMA

Sport

Trzymamy kciuki!

Opublikowano 08 grudnia 2017, autor: Norbert Królik

Monika Kobylińska, wychowanka Sokoła Żary gra w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej, które rozgrywane są w Niemczech. W pierwszych meczach na żywo kibicowali jej rodzice, Jarosław i Agnieszka Kobylińscy z Żar.

– Łezka w oku mi się zakręciła, gdy grali hymn Polski, a Monika stała skupiona na środku boiska – mówi Jarosław Kobyliński, tato reprezentantki Polski, z zawodu geodeta.

Rodzice wychowanki Sokoła kibicowali córce w hali podczas meczów ze Szwecją i Czechami.

– Było sporo kibiców z Polski. Hala wypełniła się do ostatniego miejsca. Świetna atmosfera – dodaje Agnieszka Kobylińska, mama Moniki, pracująca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Żarach.

Zaczynała w Sokole

Monika (22 l.) uczyła się grać w piłkę ręczną w Sokole Żary. Później trafiła do szkół mistrzostwa sportowego w Gliwicach i Płocku. Grała również w Gdyni, gdzie z miejscową drużyną zdobyła mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Od tego roku gra w niemieckiej Bundeslidze. W seniorskiej reprezentacji Polski występuje od 2015 roku. Uznawana jest za największy talent w polskiej piłce ręcznej.

– Śmiejemy się, że jest już starą kadrowiczką, bo to jej drugie Mistrzostwa Świata – mówi A. Kobylińska.

Walczy o medal

Dwa lata temu Monika z drużyną zajęła 4. miejsce w Mistrzostwach Świata i została wybrana do drużyny gwiazd wśród młodych szczypiornistek. Teraz chce powtórzyć sukces, choć reprezentacja Polski nie jest faworytem. Na mistrzostwa trafiła dzięki „dzikiej karcie”.

– Monika jest bardzo ambitna, chce osiągać najwyższe cele i bardzo kocha piłkę ręczną. Gdy kilka lat temu przydarzyła się jej poważna kontuzja, płakała w drodze do szpitala, ale nie z bólu, tylko dlatego, że wiedziała, że na kilka miesięcy będzie wyłączona z gry – opowiada J. Kobyliński.

Ostatni grupowy mecz Polski zagrają dzisiaj (8.12.) o godz. 14. Trzymamy kciuki za Monikę i całą reprezentację Polski.

Napisz komentarz »