REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Tańczyli dla Kuby

Opublikowano 08 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Mikołajkowy Fitness Maraton dla Kuby Kryżara, 16-latka walczącego z ostrą białaczką.

W czasie sobotniej imprezy (2.12.) w żagańskiej Arenie udało się zebrać kilka tysięcy złotych. Inicjatorką maratonu była Marzena Kulikowska, pracownica żagańskiej apteki.

 – Mama Kuby często przychodziła do naszej apteki po leki dla syna. Tak się poznałyśmy – mówi pani Marzena. – W organizacji imprezy pomogło mi wiele osób, szczególnie Edyta Wrzeszcz i Justyna Pielichowska.

Przypomnijmy. Jakub Kryżar ma ostrą białaczkę limfoblastyczną. W trakcie podawania chemioterapii zaatakowała go druga choroba – martwica kości.

Dla każdego

Sobotnią imprezę rozpoczął pięciokilometrowy bieg z grupą „Biegam, bo lubię” z Żagania, potem w sali Areny każdy mógł poćwiczyć fitness z Karolą Karolczak, mental body z Dominiką Rezlerską, potańczyć zumbę z Ewą Zarzycką, Wioletą Wotą i Mirellą Łagowską. Maraton zakończyła joga z Katarzyną Cieplicką.

 – Chętni płacili za wstęp na każdy z treningów. Można było poradzić się dietetyczki, dokonać analizy masy ciała, kupić ciasto. Pieniądze z imprezy zasilą konto fundacji, w której jest Kuba – mówi M. Kulikowska.

Nie poddaje się

Mama Kuby jest wdzięczna za pomoc. – Syn, mimo strasznej choroby, nie składa broni – mówi Anna Fridrich-Kryżar. – Uczy się w szkole średniej, ma nauczanie indywidualne. Przed nim kolejne dawki chemioterapii. Terapia zakończy się w sierpniu przyszłego roku. Szukam dobrego ortopedy, który podejmie się leczenia martwicy kości.

Pieniądze są potrzebne na leczenie, rehabilitację i dojazdy do kliniki. Kuba posiada konto we wrocławskiej fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Datki można wpłacać na nr 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 – z dopiskiem „Jakub Kryżar”.

Napisz komentarz »