REKLAMA

Wasze sprawy

Dla nastolatek w ciąży i dzieci

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Nastolatki w ciąży, które nie będą mogły zostać w swoich rodzinnych domach, będą mogły się przenieść do pokoi w internacie Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach.

Żarskie Starostwo Powiatowe dostało z Ministerstwa Edukacji narodowej 700 tys. zł na opiekę nad ciężarnymi nastolatkami i niepełnosprawnymi dziećmi. Program nazywa się „Za życiem”. Ośrodek dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy otrzyma 24 tys. 800 zł, zaś Zespół Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych – 687 tys. zł.

Znajdzie się miejsce

Dla ciężarnych nastolatek, które nie będą mogły zostać w swoich rodzinnych domach, w internacie Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy powstaną cztery jednoosobowe pokoje.

– Będą mogły przebywać tam do momentu rozwiązania – poinformował radnych na sesji (30.11.) naczelnik wydziału oświaty Bartłomiej Kubiak. – Drugim zadaniem, którym zajmie się Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, jest utworzenie ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego, który będzie zapewniać niepełnosprawnym dzieciom dostęp do wszystkich usług służby zdrowia. Ten program będzie skierowany głównie do dzieci do lat trzech.

 

 

 

Napisz komentarz »