REKLAMA

Sport

Juniorzy już działają!

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Sławomir Janusz

We wtorek (28.11) młodzieżowcy Falubazu zaczęli przygotowania do nowego sezonu.

Aby tradycji stało się zadość młodzi żużlowcy przeszli badania morfologiczne i wydolnościowe w zielonogórskiej przychodni Olimp, pod okiem doktora Roberta Zapotocznego.

– Badania mają na celu sprawdzenie chłopaków przed okresem zimowym – tłumaczy kierownik zespołu Tomasz Walczak. – Powtórzymy je w połowie okresu przygotowawczego i na zakończenie.

Doktor R. Zapotoczny z kolei podkreśla, że działania, które podjął rok temu, teraz powinny zaprocentować.

– Na tej podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy zawodnik właściwie przepracował ostatni rok, wzrosła lub spadła jego wydolność. Dzięki temu mogę podpowiedzieć, na co powinien położyć główny nacisk w okresie przygotowawczym. Badania w połowie cyklu przygotowawczego, pod koniec stycznia z kolei są najbardziej istotne, bo można jeszcze coś zmienić, nawet radykalnie.

– Wyniki wypadły dobrze. Pomogą mi one w określeniu progresu w trakcie sezonu zimowego – mówi Mateusz Tonder. – Formę buduje od końca sezonu, myślę że jest dobrze. Na co dzień biegam, chodzę na basen i saunę. Od 4 grudnia zaczynamy treningi pod okiem pana Walczaka. Treningi w formie akrobatyki. Mam nadzieję, że się spiszę i nie będę narzekał na formę w trakcie sezonu.

Napisz komentarz »