REKLAMA

Sport

Brawo, Chromik!

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Chromik Żary zagra w turnieju finałowym Pucharu Polski!

Chromik w środę (29.11) pokonał drużynę Cracovi Kraków 71:69. Wynik spotkania wahał się do ostatnich sekund. Pierwsza kwarta była mocna w wykonaniu naszych zawodników, potem jednak osłabli i spotkanie toczyło się punkt za punkt. W drużynie przeciwników wystąpił Radosław Skubiński, były wychowanek Chromika.

Punkt za punkt

– To spotkanie było bardzo nerwowe – powiedział po spotkaniu Dariusz Kalinowski, najlepszy zawodnik meczu. – Dziś najbardziej zawiodła skuteczność. Spadła też koncentracja. Dobrze zaczęliśmy mecz, później sami niepotrzebnie wprowadziliśmy sobie nerwówkę.

Trenerzy wyciągną z tego wnioski na kolejne mecze.

– Najważniejsze, że spotkanie było zwycięskie – podsumował Tomasz Sobczak, trener Chromika. – Walczyliśmy o każdą piłkę. Jedna wyrwana na dole parkietu zadecydowała o tym 2-punktowym zwycięstwie. Taktyka się sprawdziła, zawiodła skuteczność. Zabrakło chłodnej głowy, ale myślę, że jeżeli będziemy tak ambitnie grali, kolejne spotkania będą dla nas wygrane. Jesteśmy w finale i to jest dla nas najważniejsze. Chciałbym też podziękować naszym kibicom za tak wspaniały doping- powiedział T. Sobczak. 

Chromik kolejne spotkanie zagra na wyjeździe w Świdnicy w przyszły weekend. Teraz pauzują.

Napisz komentarz »