REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zwalczają alkoholizm

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Norbert Królik

Mieszkańcy Żar piją coraz więcej, więc Zofia Szarejko-Michalska, przewodnicząca komisji do zwalczania alkoholizmu, ma więcej pracy i dostanie podwyżkę.

Blisko milion złotych w ramach koncesji wpłacili w tym roku do Urzędu Miasta w Żarach przedsiębiorcy handlujący alkoholem. To o 120 tys. zł więcej niż planowano na początku roku. Pijemy coraz więcej, choć liczba miejsc, gdzie alkohol można kupić, spada. W 2014 roku alkohol można było kupić w 221 punktach. Teraz już tylko w 110.

Rosną diety

Rozwiązywaniem problemów alkoholowych zajmuje się w Żarach komisja pod przewodnictwem Zofii Szarejko-Michalskiej. Komisja dysponuje pieniędzmi z pozwoleń na sprzedaż alkoholu. W tym roku do kasy komisji trafi ponad 970 tys. zł.

Komisja zwalcza alkoholizm i ma ręce pełne roboty, dlatego dieta przewodniczącej wzrośnie od stycznia o 200 zł i wyniesie 1 tys. 600 zł miesięcznie.

Pozostali członkowie komisji będą otrzymywali po 500 zł, czyli 100 zł więcej niż w tym roku. Należą do niej: Renata Warchoł, zastępca przewodniczącej, Bożena Pross, Beata Białko, Agnieszka Sadowy-Waszak, Łukasz Basaj i Dagmara Tryt.

Napisz komentarz »