REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Komornik ścignął burmistrza

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: TR

Janusz Baran, były audytor Urzędu Miasta w Lubsku, wygrał w sądzie z burmistrzem Lechem Jurkowskim. Zgodnie z wyrokiem, miał dostać odszkodowanie. Burmistrz nie zapłacił.

Janusz Baran został zwolniony dyscyplinarnie przez Lecha Jurkowskiego w 2015 roku. Wśród powodów było m.in. to, że audytora nie było w pracy, choć z listy obecności wynikało co innego.

Zwolniony audytor skierował sprawę do sądu pracy i wygrał (podobnie jak zwolnieni przez Lecha Jurkowskiego naczelnik wydziału spraw społecznych czy prezes LWiK).

Prawomocny wyrok zapadł w zielonogórskim Sądzie Okręgowym 26 września i nakazywał burmistrzowi Lubska niezwłocznie wypłacić J. Baranowi 15 tys. zł odszkodowania, a także wydać mu nowe świadectwo pracy, w którym burmistrz miał wpisać, że były audytor nie został zwolniony dyscyplinarnie.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 275

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

Komornik ścignął burmistrza

 

Napisz komentarz »