REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kraby, raki i minister

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Na poligonie w podżagańskim Świętoszowie minister obrony narodowej obejrzał żołnierzy Czarnej Dywizji i Amerykanów w manewrach „Borsuk 17”.

Dynamiczny pokaz z udziałem najnowszego sprzętu Czarnej Dywizji – moździerzy RAK i armatohaubic KRAB, wyrzutni WR 40 Langusty,  Rosomaków, amerykańskich czołgów Abrams M-1 oraz myśliwców F-16 minister Antoni Macierewicz obejrzał w środę, 29.11.

To był ostatni akord ćwiczeń pod kryptonimem „Borsuk 2017”. Zanim pojawił się w ośrodku poligonowym w Świętoszowie, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu skrupulatnie sprawdzili żołnierzy, którzy tworzyli kompanię honorową, czy ich broń nie jest nabita.

Briefing bez pytań

Minister „wpadł” na poligon na półtorej godziny, rządową terenówką audi.  Dziennikarzy zaprosił na briefing, ale… zakazał pytań. Być może bał się tych, dotyczących masowych odejść oficerów i generałów z wojska czy dymisji z MON-u.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 168

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »