REKLAMA

Samorząd

Długa lista rezerwowa

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy radni z opozycji zarzucili burmistrzowi, że pominął ich propozycje w przyszłorocznym budżecie. Na poniedziałkowym zebraniu (27.11.) trzech komisji nie zostawili na nim suchej nitki.

Radni zebrali się, bo do 15 grudnia mają czas na zaopiniowanie budżetu na 2018 rok. Burmistrz Daniel Marchewka nie uwzględnił propozycji inwestycji radnych z opozycji, bo jest pewny, że jego licząca 12 szabel koalicja przegłosuje projekt w takiej formie, jak on sobie ustalił. A pomysły opozycji wrzucił do worka o nazwie „lista rezerwowa”.

 

Każdy coś by chciał

Na poniedziałkowe spotkanie przyszli również mieszkańcy, których ulice nie znalazły się w planie inwestycji na 2018 r. Bogdan Łuczyński prosił o umieszczenie w nim dokończenia budowy drogi i chodnika na ul. Prusa, a Ireneusz Szaniawski – o remont trzech ulic: św. Barbary, Paderewskiego i Sienkiewicza. Radni zgłosili burmistrzowi po kilka, a nawet kilkanaście propozycji inwestycji drogowych, większość z nich trafiła na listę rezerwową. Są na niej aż 42 propozycje.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 265

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »