REKLAMA

Wasze sprawy

Odzyskał pieniądze

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Po blisko 10 latach batalii mieszkaniec Żagania odzyskał swoje pieniądze od komornika.

W poniedziałek, 27 listopada, w żagańskim Sądzie Rejonowym miało dojść do licytacji piekarni należącej do żagańskiego komornika – na poczet długu, jaki miał on wobec byłego pracownika piekarni, cukiernika Leszka Śpiewaka. Zgłosił się potencjalny kupiec – właściciel piekarni z Zielonej Góry. Do licytacji nie doszło, bo komornik zapłacił dług – ok. 33 tys. zł.

– Po 10 latach w końcu dopiąłem swojego i sprawiedliwości stało się zadość. Udało się dzięki gazecie „Regionalnej”, która przez te lata opisywała sprawę – mówi pan Leszek. I opowiada: – Komornik wciąż odwlekał licytację, która pierwotnie miała się odbyć w styczniu tego roku. Na początku nie zgadzał się z wyceną, ale potem zabrakło mu już argumentów.

Przypomnijmy, osiem lat temu pracodawca pana Leszka odsprzedał piekarnię „Walter” żagańskiemu komornikowi, po czym wyjechał z Żagania. L. Śpiewak nie dostał zaległych wynagrodzeń od nowego właściciela. Nie odpuścił. Pozwał komornika i wygrał. Piekarz udowodnił, że nowy właściciel piekarni wiedział o długach poprzedniego i roszczeniach pracowników. I że przejął majątek z ich pokrzywdzeniem. 

Napisz komentarz »