REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Naczelniczka od inwestycji

Opublikowano 01 grudnia 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Iwona Prokop, dotychczasowa sekretarz gminy w Nowogrodzie Bobrzańskim, została zatrudniona w Starostwie Powiatowym w Żarach. Objęła stanowisko po Jerzym Chomiku, naczelniku wydziału inwestycji.

I. Prokop była zatrudniona w żarskim starostwie od ponad roku na stanowisku audytora na część etatu. Teraz ma cały etat jako naczelnik od inwestycji.

– Mam doświadczenie, które pozwala mi na pełnienie takich obowiązków. Byłam sekretarzem gminy w dwóch niewielkich urzędach, w Tuplicach i Nowogrodzie Bobrzańskim, gdzie na takim stanowisku jest się człowiekiem niemal od wszystkiego. Poza tym w latach 2008-2010 pracowałam w Zarządzie Dróg Wojewódzkich. Tam mnie nauczyli, jak się odbiera drogi i na co należy zwracać uwagę – tłumaczy I. Prokop.

Do końca roku I. Prokop pozostanie też audytorem. – Tak żeby zakończyć rozpoczęte sprawy – zastrzega I. Prokop.

I. Prokop ma 49 lat, jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, skończyła tam w 2005 r. studia administracyjne. – Teraz jestem na trzecim roku studiów prawniczych – dodaje.

Prywatnie mężatka (mąż Paweł jest nauczycielem w społecznej Szkole Podstawowej w Żarach) i mama Agnieszki, uczennicy I kl. Społecznego Liceum Ogólnokształcącego.

Skąd decyzja o zmianie miejsca pracy? – Jestem w wieku, gdy zaczyna się liczyć zdrowie, czas i rodzina. Do Nowogrodu miałam 27 km, tu zaledwie kilka – mówi I. Prokop, mieszkanka Olbrachtowa.

I. Prokop zarabiać będzie ok. 6 tys. zł

Napisz komentarz »