REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Problem goni problem

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Jeśli nie musisz natychmiast zarejestrować samochodu, to się wstrzymaj! Kilka godzin trzeba czekać w kolejce w wydziale komunikacji, jednak nawet taka cierpliwość nie gwarantuje sukcesu.

Wdrażanie nowej wersji programu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wprowadziło chaos w wydziałach komunikacji. Problem nie ominął Żar.

 

Poważne błędy

– Od 13 listopada wprowadzona jest nowa aplikacja systemu „Pojazd” – mówi Izabela Syroka,  kierownik wydziału komunikacji w żarskim Starostwie Powiatowym. – Wystąpiły utrudnienia, ponieważ nowy CEPiK ma same błędy. Nie możemy rejestrować niektórych pojazdów. Ciężko jest nam przerejestrować pojazd z innego terenu, problemy występują także z pojazdami z naszego powiatu. Mamy też bardzo duże problemy z pobraniem danych, jeśli chodzi o firmy czy spółki, czyli podmioty gospodarcze, ponieważ nie widać ich w programie CEPiK. Nie możemy ich zapisać poprzez REGON. Problemy występują też w sytuacjach, gdy samochód był sprowadzony z zagranicy i zostały pobrane próbne tablice. Nie możemy przerejestrować samochodów z numerów próbnych na stałe – wylicza kierowniczka. I zastrzega, że to, czy uda nam się załatwić swoją sprawę w wydziale komunikacji, wygląda jak loteria. – Przyjmujemy wszystkich interesantów, bo na każdym interesancie próbujemy. Aplikacja jest cały czas poprawiana. Dlatego mamy nadzieję, że dana rejestracja się uda i wtedy mieszkaniec opuści wydział z dowodem i tablicami.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 98

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »