REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Nagrody za pracę

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Kwiaty, dyplomy i nagrody finansowe – tak swoje święto obchodzili pracownicy socjalni podlegli Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu w Żarach.

W poniedziałek, 20.11., w starostwie zjawiły się dyrektorki pięciu powiatowych instytucji. Poza uprzejmościami, wszystkie, czyli Agnieszka Pakieła, p.o. dyrektora Powiatowego Domu Dziecka w Żarach (zastępuje przebywającą na zwolnieniu lekarskim Małgorzatę Szklarz), Wioletta Kuźmińska, dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Lubsku, Barbara Litewka, dyrektorka Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach, Justyna Przedaszek, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Agata Salamońska, dyrektorka Powiatowego Domu Dziecka w Lubsku otrzymały nagrody. Każda okrągłą sumkę, czyli 4 tys. zł.

– Uważam, że wykonują ciężką, w dodatku słabo wynagradzaną pracę, dlatego nagrody, które otrzymują, powinny być dla nich odczuwalne, żeby wynagrodzić te deficyty – tłumaczy starosta Janusz Dudojć.

Do pracowników socjalnych powiatowych instytucji też trafiły pieniądze. Pracownicy PCPR dostali średnio po 1 tys. 800 zł, pracownicy DPS w Miłowicach i PDD w Żarach – po 1 tys. 500 zł, pracownicy DPS w Lubsku – po 1 tys. 100zł. Pracownicy PDD w Lubsku dostali po niespełna 700 zł.

 

Nagrodzili i ugościli

Nagrody z okazji swojego święta dostali też pracownicy socjalni podlegli Urzędowi Miasta. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej kwota 80 tys. zł została podzielona pomiędzy 66 pracowników, co daje ok. 1 tys. 200 zł na głowę. Dodatkowo, pracownicy obchodzili swoje święto w sali konferencyjnej Ratusza. Był poczęstunek i dyplomy. Z kolei w Środowiskowym Domu Samopomocy, który zatrudnia 12 osób, pomiędzy 10 osób rozdzielono 20 tys. zł.

Napisz komentarz »