REKLAMA

Sport

Do samego końca

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Dopiero w końcówce meczu zawodniczki Sokoła odskoczyły na kilka bramek Liderowi Świebodzin i tym przypieczętowały wygraną 34:27 w środowym (22.11.) spotkaniu piłkarek ręcznych.

Początek spotkania to narzucenie stylu gry przez sokolanki i łatwo zdobyte 5 bramek, przy słabej postawie Lidera. Zawodniczki ze Świebodzina pokonały bramkarkę Sokoła dopiero po dłuższym czasie dominacji gospodarzy. Potem jednak coś się w postawie żaranek posypało, a głównie błędy w obronie. Goście sukcesywnie gonili, był nawet taki moment, że nieznacznie prowadziły. Żaranki nie ustrzegły się wielu fauli, za które sędziwie co rusz dyktowali rzuty karne, na całe szczęście część z nich została wybroniona. W końcówce meczu jednak Sokół pokazał charakter, dziewczyny odskoczyły na kilka punktów i prowadzenia nie oddały już do samego końca. Przeciwniczki zastosowały indywidualne krycie Klaudii Juszczyszyn, którą wyłączono z ataku. Jej obowiązki skutecznie przejęła Paulina Kuścik, która zdobyła najwięcej bramek dla Sokoła – 16. Niezłą skutecznością popisała się także Justyna Laskowska, trafiając w światło bramki aż 9 razy.

– Ta gra w obronie kosztowała mnie wiele nerwów – mówi Tadeusz Płóciennik, trener Sokoła. – Niepotrzebne były też faule, to skutek źle pracujących rąk w obronie. Ostatecznie jednak dziewczyny pokazały charakter i jestem zadowolony z wygranej, choć nie przyszła łatwo.

Kolejne spotkanie Sokoła już w niedzielę, 26 listopada, w hali Powiatowego Centrum Sportu w Żarach. O godz. 11.00 podejmować będą drużynę z Kowalowa. Po meczu dziewcząt sparing z Czarnymi Żagań zagrają piłkarze Handball Team Oldboys Żary.

Napisz komentarz »