REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Chodnik dla wyczynowców

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Michalina Kozarowicz

W Zajączku (gm. Lipinki Łużyckie) rozebrali chodnik i położyli nowy, wymienili też krawężniki. Stary chodnik, według mieszkańców, był bardzo dobry, a nawet lepszy od nowego…

– Nie mieli co robić z pieniędzmi? – złości się Leszek Linek, mieszkaniec Zajączka. – Poprzedni chodnik był w dobrym stanie. Ten to kompleta fuszerka. Źle zrobili zjazdy do posesji. Są takie dziury przy asfalcie i krawężnikach, że można uszkodzić zawieszenie – mówi L. Linek. I pokazuje nam niedoróbki. – Progi kończące chodnik, przy zjazdach do posesji, są tak wysokie, że można sobie na nich nogę złamać – złości się mężczyzna.

L. Linek skontaktował się z inwestorem, czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

– Usłyszałem, że asfalt poprawią jeszcze w tym roku. Ale, jak widać, nikogo tu nie ma – mówi poirytowany

Zajączek leży przy drodze krajowej. Na trasie z Łęknicy do Żar. Ruch tu jest spory. Przez wieś pędzą auta osobowe i ciężarowe. Chodnik to ważna sprawa dla mieszkańców.

– Ta inwestycja nie została jeszcze zakończona – zapewnia Anna Jakubowska, rzecznik prasowa GDDKiA. – A tym samym nie jest jeszcze oddana. Trudno mi zatem komentować zarzuty, że chodnik nie spełnia wymagań mieszkańców – informuje rzeczniczka.

Napisz komentarz »