REKLAMA

Kultura, Oświata

Mali studenci

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Odległe galaktyki, wielkie wybuchy i prawdziwe naukowe eksperymenty. Tak sobotę (18.11.) spędzili mali studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Żarach!

W sobotę odbyło się trzecie spotkanie studentów Uniwersytetu Dziecięcego w Żarach. Tym razem dzieci miały przyjemność wysłuchać wykładu z dziedziny astronomii pod tytułem „Wielki Wybuch, Czarne Dziury, Kosmos”. Wzięły także udział w warsztatach pod nazwą „Planety – Komety”, podczas których miały okazję zajrzeć do zimnego kosmosu, a także zobaczyć warkocz komety.

Na warsztatach pod tytułem „Planetarium” dzieci obserwowały gwiazdy, gwiazdozbiory, mgławice i odległe galaktyki.

– Dzieci chętnie i z wielkim zaangażowaniem brały udział zarówno w wykładzie, jak i w warsztatach, mogły doświadczać, badać, tworzyć –  mówi Edyta Piskorowska z Uniwersytetu Dziecięcego. – Wielkim zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z suchym lodem – dodaje założycielka Uniwersytetu Dziecięcego w Żarach

Zapisz swoje dziecko

Następny wykład odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, i będzie z zakresu matematyki. Dzieci dowiedzą się między innymi, czym jest Ciąg Fibonacciego i na czym polega złoty podział wszechświata.

– Dzieci, które są ciekawe świata, które poszukują informacji z różnych dziedzin nauki, mogą dołączyć do naszego grona studenckiego – zachęca E. Piskorowska. – Będą  mogły zobaczyć, że nauka może być ciekawą przygodą.

Aby zapisać dziecko na Uniwersytet Dziecięcego w Żarach, wystarczy wejść na stronę: www.udzary.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Napisz komentarz »