REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Premie za staż i osiągnięcia

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Piotr Piotrowski

Z okazji dnia pracownika socjalnego na największe nagrody w powiecie żagańskim liczyć mogli dyrektorzy ośrodków pomocy.

Najwyższe nagrody otrzymały: Anna Kulczyńka, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żaganiu oraz Małgorzata Goździk, dyrektorka Domu Dziecka w Szprotawie. Dostały po 5 tys. zł.

Suma na nagrody dla 30 pracowników żagańskiego PCPR-u to ok. 40 tys. zł, tyle samo dla 36 pracowników żagańskiego OPS-u. To pula na wszystkich pracowników, także administracyjnych.

 Obecni i emerytowani pracownicy żagańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej spotkali się we wtorek, 21 listopada, przy kawie i cieście. Wszystkie upiekła jedna z pracownic, Mariola Cisoń.

Obecnie w ośrodku zatrudnionych jest 12 pracowników socjalnych. Jednym z najdłuższych stażów pochwalić się może Jolanta Stąpel.

– Pracuję w ośrodku 36 lat i nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną – mówiła „Regionalnej” na wtorkowym spotkaniu. – Mam trudne rodziny, głównie z problemami alkoholowymi. Jeśli uda mi się komuś pomóc, przekonać do rzucenia picia, dla mnie to jest sukces. I takimi małymi sukcesami trzeba żyć, bo na wielkie nie ma co liczyć. W tej pracy trzeba kochać ludzi i być bardzo cierpliwym.

Na spotkanie przyszła również była kierowniczka OPS-u, Irena Siemiątkowska, która 14 lat temu odeszła na emeryturę. – Ośrodek pamięta o swoich emerytach i rencistach, jako jedna z nielicznych w Żaganiu instytucji zaprasza ich na spotkania – pochwaliła.

– Wysokość jednorazowej premii naliczana jest jest indywidualnie ze względu na staż i osiągnięcia – mówi Izabela Gaweł, kierownik żagańskiego OPS-u.

Napisz komentarz »