REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Na dobre i na złe

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: TR

Przeżyli ze sobą pół wieku i więcej. Ślubowali być ze sobą na dobre i na złe. I są.

Małżeństwa z gminy Jasień obchodziły srebrne, złote, brylantowe i diamentowe gody w piątek, 17 listopada, w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, przy lampce szampana i słodkim poczęstunku. Wszyscy otrzymali medale przyznane przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę.

Diamentowe gody świętowały małżeństwa z 60-letnim stażem: Teresa i Józef Chaszczewscy, Bronisława i Czesław Jankowicz, Stanisława i Józef Olczak, Teresa i Jerzy Świryda, Danuta i Kazimierz Taranda.

Brylantowe gody obchodziły małżeństwa, które przeżyły wspólnie 55 lat: Stanisława i Wojciech Cygańczuk, Kazimiera i Jan Jarzyńscy, Władysława i Stanisław Juszczyńscy oraz Irena i Kazimierz Łyczakowscy.

Medalami z okazji 50. rocznicy ślubu, czyli złotych godów, udekorowano: Janinę i Czesława Ciebla, Barbarę i Jana Fabiszewskich, Jadwigę i Tadeusza Grosiak, Stanisławę i Czesława Krzymianowskich, Stanisławę i Adama Pazdan, Grażynę i Mariana Samol, Danielę i Wincentego Smolińskich, Teresę i Wiktora Solińskich, Janinę i Józefa Stodolskich, Krystynę i Filipa Wdowiak, Lilę i Leona Wysłobockich.

Świętowały także małżeństwa, które sakramentalne „tak” powiedziały sobie 25 lat temu. Z tej okazji medale powędrowały do: Marii i Andrzeja Maćko, Małgorzaty i Radosława Pacholskich, Iwony i Krzysztofa Stodolskich, Honoraty i Mirosława Szarzyńskich, Grażyny i Marka Szustak oraz Krystyny i Dariusza Tomaszewicz.

Napisz komentarz »