REKLAMA

Sport

Szach-mat

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Norbert Królik

Najlepsi młodzi szachiści z powiatu żarskiego rywalizowali w Lubsku w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży oraz Licealiady (15.11.).

W Igrzyskach Dzieci najlepsi okazali się przedstawiciele SP nr 2 w Lubsku. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Eryk Ostojicz, Aleksander Kiełek, Nikodem Mikołajczuk i Karolina Machnicka. Drugie miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa w Żarach, a trzecie – Katolicka Szkoła Podstawowa w Żarach.

Wśród młodzieży najlepsi okazali się uczniowie Niepublicznego Gimnazjum z Lubska: Tomasz Lambrecht, Mirosław Moc, Bartłomiej Grabowiecki i Adrianna Urbaniak. Drugie miejsce zajęli szachiści z SP nr 2 w Lubsku, a trzecie – uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach.

W Licealiadzie najlepsi byli: Oskar Wołoch, Adam Pięta, Bruno Stepa, Julia Rudnicka i Piotr Rynkiewicz, uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Żarach. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkól Ekonomicznych w Żarach, a trzecie – uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku.

Po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się w grudniu w Sulechowie.

Napisz komentarz »