REKLAMA

Sport

Piłkarskie serca dla Alicji

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Piotr Piotrowski

Blisko 10 tys. zł udało się zebrać organizatorom festynu sportowego na żagańskiej Arenie. Pieniądze pójdą na leczenie Alicji Wolanin, 26-latki chorej na nowotwór.

Najważniejszym punktem sobotniej imprezy (18.11.) był towarzyski mecz pomiędzy Czarnymi Żagań a Beskidem Bożnów. Piłkarze wyszli na murawę z odpalonymi racami i banerem „Gramy dla Alicji”. Wygrali żaganianie, 7:0, ale to nie wynik był tego dnia najważniejszy.

– Tym meczem i festynem chcieliśmy wspomóc Alicję i pokazać, że jesteśmy z nią w trudnym momencie. Wierzymy, że pokona chorobę i długo będzie cieszyć życiem. Ze sprzedaży ciast, bigosu i kiełbasek udało się nam zebrać 6.003 zł – mówi Tomasz Nowak, wiceprezes Beskidu. – Do tej sumy trzeba jeszcze doliczyć 1.700 zł od dwóch mieszkańców, którzy  wylicytowali miejscae w składzie Beskidu i Czarnych. Ponadto, ze sprzedaży gadżetów sportowych, których licytacja ciągle trwa, udało się już uzbierać co najmniej 2 tys. zł.

Wylicytować można było m.in. oryginalną koszulkę mistrza Polski, Legii Warszawa. Przywiózł ją ze stolicy Wojciech Sikora, aktor pochodzący z Żagania, grający w reprezentacji artystów polskich.

– Gdy tylko od znajomych dowiedziałem się o tej charytatywnej akcji, przyjechałem do Żagania, aby wspomóc Alicję. Nie znam jej, ale mocno kibicuję jej w walce z chorobą – mówi Sikora, znany z ról m.in. w serialach „Przepis na życie” i „Na wspólnej”.

 

Wszyscy jej kibicują

Wojtek nie tylko przekazał koszulkę z autografami reprezentantów kadry artystów, ale i sam zagrał w barwach Beskidu. Pojawili się też niepełnosprawny siłacz  i biegacz, Marcin Biernacki oraz karateczka, Dominika Chabiniak.

Pieniądze na leczenie Alicji zbierali również jej przyjaciele i byli sąsiedzi z bloku przy ul. Lotników Alianckich.

 – Mocno kibicujemy naszej kochanej Alicji – mówiła pani Helena, która ze znajomą, panią  Agnieszką, podczas sobotniego festynu sprzedawała kiełbaski i bigos. – Nie tylko chodzimy po firmach z puszkami, prosząc o wsparcie, ale włączamy się w organizację różnych imprez, z których dochód zasili konto Alicji. W styczniu będzie noworoczna zabawa w Dzietrzychowicach.

W ubiegłym tygodniu Alicja przeszła badania w niemieckiej klinice w Hanowerze. Zebrała już pieniądze na pierwszą miesięczną terapię.

Napisz komentarz »