REKLAMA

Wasze sprawy

Woda tylko do toalety

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Justyna Bareła

Już drugi tydzień woda w całej gminie Niegosławice i wsi Długie (gm. Szprotawa) jest skażona. Nie można jej pić aż do odwołania!

W wodzie znaleziono bakterie z grupy coli. Wyniki z rutynowego badania wody, które zleca Zakład Komunalny, przyszły we wtorek, 14.11.

– Pobierano próbki m.in. na Stacji Uzdatniania Wody w Gościeszowicach i Urzędzie Gminy w Niegosławicach. W pierwszym miejscu wykryto 88 jednostek bakterii na 100 ml wody, co jest jednym z najwyższych wyników w historii powiatu. w urzędzie były 34 jednostki bakterii – mówi Jacek Stępień, dyrektor Sanepidu w Żaganiu. – Poniważ SUW w Gościeszowicach jest źródłem ujęcia wody dla całej gminy, wszędzie wydaliśmy zakaz jej spożywania. Woda nadaje się tylko do celów sanitarnych, czyli spuszczania jej w toalecie. Woda z kranu nie nadaje się do picia nawet po przegotowaniu – dodaje.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 100

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »