REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Ciemno wszędzie

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Norbert Królik

Na ul. Lotników i Artylerzystów w Żarach nie działa oświetlenie. Po zmroku panują tu ciemności egipskie. Winę za awarię ponosi firma Eurovia, która remontuje ulicę Moniuszki.

Od blisko dwóch tygodni na ul. Artylerzystów i Lotników w Żarach po zmroku nie działa oświetlenie uliczne.

– Jest tak ciemno, że trudno dostrzec pieszych i rowerzystów. To szczęście, że jeszcze nie było tutaj do wypadku – narzekają kierowcy.

Za awarię odpowiada firma Eurovia, która przebudowuje ulicę Moniuszki.

– Doszło do uszkodzenia kabli zasilających oświetlenie – przyznaje Małgorzata Nowakowska, rzecznik firmy Eurovia.

 

Do końca tygodnia

O awarii wie również Enea, ale oprócz ponaglania firmy, by naprawiła, co zepsuła, nie może nic zrobić.

– W wydanych warunkach dla wykonawcy zastrzegliśmy, że oświetlenie ma działać w sposób ciągły. Będziemy go wzywać, żeby usunął awarię. Sami nie możemy tego naprawić, bo jest to plac budowy – mówi Elżbieta Darol-Matuszewska, rzecznik Enea.

Według zapowiedzi pracowników Eurovii awaria będzie usunięta jeszcze w tym tygodniu.

 

Ciemno w Żarach

Dzięki czytelnikom „Regionalnej” wiemy również, że problemy z oświetleniem w ostatnich dniach pojawiały się też na ul. Żagańskiej, Śląskiej i Sportowej.

– Nic nie wiem o tym, żeby w Żarach był problem z oświetleniem ulic. Takie informacje do mnie nie dotarły. Jeżeli pojawiają się jakieś awarie, to są na bieżąco usuwane – mówi Patryk Faliński, wiceburmistrz Żar.

Awarie oświetlenia ulicznego można zgłaszać w żarskim Urzędzie Miasta pod numerem telefonu (68)4708344 lub w firmie Enea pod numerem telefonu (68) 328 17 96.

Napisz komentarz »