REKLAMA

Sport

Milion na sport

Opublikowano 17 listopada 2017, autor: Norbert Królik

Do końca listopada kluby sportowe mogą ubiegać się o kasę z Urzędu Miasta w Żarach na działalność w 2018 roku. Do podziału jest milion złotych.

O tym, kto dostanie pieniądze i w jakiej kwocie, zadecyduje komisja złożona z Olafa Napiórkowskiego, wiceburmistrza Żar, Elżbiety Maj, naczelnika wydziału oświaty, kultury i sportu i Marka Samuela, pracownika tego wydziału.

– Moja rada dla ubiegających się o dotację jest taka, żeby dobrze czytać regulamin, żeby nie było takich sytuacji, że ktoś źle napisze wniosek, a potem ma żal do całego świata, że nie dostał dotacji – mówi Olaf Napiórkowski.

Podzielą milion

W tym roku do rozdysponowania jest milion złotych. To o 30 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. Wtedy  największą dotację otrzymały Agros (zapasy) – w wysokości 220 tys. zł i Chromik (koszykówka) – w wysokości 160 tys. zł. Tuż za nimi z kwotą 155 tys. zł znalazł się KS Promień (piłka nożna). Inni nie mogli liczyć na tak duże pieniądze.

– W tamtym roku ubiegaliśmy się o 137 tys zł, a dostaliśmy 65 tys. zł. Liczę, że w tym roku nasza oferta będzie lepiej oceniona i dostaniemy większą dotację – mówi Rafał Ciesielski, prezes Unii Kunice, klubu piłkarskiego występującego w klasie okręgowej, czyli w tej samej, co Promień Żary.

Oferty kluby mogą składać do końca listopada. Urzędnicy wyniki konkursu ogłoszą do 15 grudnia.

Napisz komentarz »