REKLAMA

Kronika policyjna

Okradali ciężarówki

Opublikowano 17 listopada 2017, autor: bj

Rozpruwali naczepy tirów na terminalu w Olszynie. Przyłapani, rzucali pod goniący ich radiowóz pakunki ze skradzionymi fantami.

Informacja o włamach (7.11.) do naczep tirów na parkingu przy terminalu w Olszynie postawiła na nogi żarskich kryminalnych.

Tuż po północy, w środę, 8.11. dotarł do nich sygnał, że jeden ze złodziei pędzi srebrnym autem w kierunku granicy. Mundurowi zaczęli pościg. Kierowca dodał gazu, a pasażer jadącego z dużą prędkością  forda galaxy…wyrzucał wprost pod koła radiowozu kartony ze skradzionymi fantami. Pakunki okazały się dość ciężkie i uszkodziły policyjne auto. Ford wjechał do Niemiec, polscy stróże prawa za nim. Po krótkim pościgu po zachodniej stronie Nysy Łużyckiej mężczyźni porzucili swój samochód i uciekli. Dorwała ich niemiecka policja i przekazali mundurowym w Łęknicy. Złodzieje to mieszkańcy woj. dolnośląskiego, Zdzisław W. (28 l.) i Łukasz Ż. (32 l.)

Pistolet, narkotyki i maczety

W tej samej sprawie wcześniej, w okolicach Królowa zatrzymany został Piotr W., 35-letni kierowca land rovera. Jeep był kradziony, a zatrzymany 35-latek w kieszeni kurtki miał krótką broń gazową, amunicję i metamfetaminę.

Policjanci znaleźli jeszcze m.in. klucze od innych samochodów, siekiery, kastet i maczety. Cała trójka trafiła do aresztu. 32-latek jest podejrzany o  włamanie do naczepy i kradzież ładunku wycenionego na 24 tys. zł, oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Jego starszy o 3 lata kompan usłyszał zarzuty kradzieży land rovera, posiadania narkotyków, kradzieży z włamaniem do naczepy oraz posiadania broni i amunicji bez  pozwolenia. Najmłodszy, 28-latek okazał się recydywistą, teraz ma na koncie  kradzież z włamaniem, uszkodzenie radiowozu, zmuszania policjanta do zaniechania czynności. „Zapomniał” o stawieniu się w więzieniu i był poszukiwany za kradzieże z włamaniem z wyrokiem półtora roku do odsiadki.

O aresztowaniu złodziejskiego trio na 3 miesiące  zdecydował (10.11) żarski sąd. Tylko za kradzieże z włamaniem grozi im 10 lat za kratkami.

Napisz komentarz »