REKLAMA

Aktualności, Kronika policyjna

Amerykanie na dachu w rowie

Opublikowano 17 listopada 2017, autor: Piotr Piotrowski

Zderzenie busa, którym jechało trzech amerykańskich żołnierzy, z citroenem c4, na łuku drogi w Gorzupi (gm. Żagań).

Amerykanie jechali wypożyczonym autem oplem movano. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na łuku zderzyli się z 23-letnim kierowcą citroena c4 (w piątek, 10 listopada).

– Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas drogi i w następstwie zderzył się czołowo z oplem movano, kierowanym przez żołnierza wojsk amerykańskich – informuje podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP Żagań. – Policja przekazała sprawę Żandarmerii Wojskowej. 

Jak ustaliliśmy, 23-letni sprawca kolizji jest żołnierzem ze Świętoszowa.

 – Żołnierze USA nie doznali żadnych obrażeń. Kierowca citroena w momencie przyjazdu pierwszych zastępów straży leżał obok swojego auta, na poboczu – informuje st. kpt. Paweł Grzymała, rzecznik żagańskiej straży pożarnej. – Pierwszej pomocy udzielili mu kierowcy, którzy przejeżdżali drogą. Czynności przejęli od nich strażacy, którzy ustabilizowali kręgosłup i założyli opatrunek na głowie. Z opla wydobywał się dym. Bus został ugaszony pianą gaśniczą.

 – 23-latek z urazem głowy i wstrząśnieniem mózgu trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Żar – dodaje Ryszard Smyk, kierownik żagańskiego pogotowia.

Napisz komentarz »